HomeHome  PortalPortal  FAQFAQ  SearchSearch  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Adevarul +15

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
New Born
Admin
Admin

Virgo Mesaje : 239
Varsta : 20
Localizare : Everywhere but nowhere
Data de inscriere : 2010-05-06

PostSubject: Adevarul +15   Wed Jul 28, 2010 8:35 pm

Capitolul 1-In camera de motel

Suntem într-un motel de la granița Mexicului cu America.Stau întinsă pe patul care miroase a excremente de chiuaua și mă gândesc la ultimele zile.Lângă mine doarme Darren,iubitul meu foarte sexy,cel mai talentat tip la chitară și care este vampir.El fugise cu mine în Mexic ca să mă apere e o menadă pe nume Eriz care mă vânează pentru a mă sacrifica.Dar de ce fix pe mine mă urmărește?Că doar nu sunt singura semi-zână de pe Pământ. Mai e și BFF-ul meu, care e și sora mea Addy(de fapt la început era Adelaide).
- Te simți bine? întrebă Darren îngrijorat.Pari tulburată.
- Nu,sunt ok. Mă gândeam de ce mă urmărește menada fix pe mine.
-Pentru că tu ai cel mai apetisant sânge,Alyce,și crede-mă că eu știu cel mai bine.
Îmi arătă acel zâmbet seducător după care mă topesc,iar atunci îi ieșiră caninii care se arătau dacă îi era foame sau era excitat.Și nu cred că era excitat,doar a alergat cu mine în cârcă sute de kilometri până aici.
-Ți-e foame?am întrebat.
-Da,spuse el rapid.
-Atunci du-te și hrănește-te.
-Dar va dura mai mult ca de obicei,fiindcă va fi greu să găsesc ceva destul de satisfăcător aici.
-Bine,am spus automat.
Și dispăru într-o secundă, iar eu am rămas singură în aceea cameră împuțită de motel cu gândurile mele.De ce sângele meu îl vrea Eriz și nu de exemplu al unui vârcolac sau teriantrop?Poate deoarece sunt o ființă rară pe acest pământ?Da,acesta ar putea fi răspunsul,dar mai există și sora mea geamănă(chiar dacă suntem gemene,nu semănăm deloc)al cărui sânge e la fel de apetistant.O să-l întreb pe Darren care dintre noi două este mai mult zână,că doar Addy este mai frumoasă decât mine și numai acesta ar putea fi răspunsul.Atunci îmi chiorăiră mațele.
-Cred că mi-e foame,m-am trezit vorbind cu voce tare.
Nu vreau să mă duc afară să caut de mâncare,așa că am încercat să fac o vrajă dar cu puțin succes.Tot ce am reușit să fac cu puterile mele a fost o mică porție de nachos.L-am înfulecat repede.Am început să fac un pic de curat,pentru a nu mai mirosi așa rău,și am reușit.Epuizată,m-am trântit sub așternuturi și am adormit de îndată.

st.karina
Human
Human

Leo Mesaje : 10
Varsta : 20
Localizare : cluj
Data de inscriere : 2010-07-28

PostSubject: Re: Adevarul +15   Wed Jul 28, 2010 8:43 pm

aww. ce dragutz. astept partea urmatoare :>
Back to top Go down
View user profile

Adevarul +15